Dragon Age 1

Here u can read about the latest games launched!!

Dragon Age 1

Postby House-Max » Fri May 20, 2011 1:12 pm

Salutare.

Cum probabil deja v-am obisnuit am revenit cu un now review, sau mai bine spus cu parerea mea despre un alt joc, nou pe al meu pc si de care pot spune ca sunt placut impresionat.
Cu ceva vreme in urma un amic mare maniac at rpg-urilor mia recomandat dragon age...
pe acea vreme eu jucam in general jocuri mass multy player online.. dar am zis sa incerc si acest single player.
la icneput am fost pot spune placut impresionat de grafica jocului, nu este una de top, dar este una placuta, si care nu te face sa te simti in anii 90. afmosfera si poveste in schimb este punctul forte, ea depasind cu mult asteptarile mele.
Eroul principal pe care tu il controlezi dealungul povesti cunoaste si alte personaje care intra la tine in echipa... ceva gen mass effect... daca nu chiar aproape identic, ffind totusi o mica diferenta, poti juca oricand cu toti cei din echipa ( 4 la numar). acest lucru fiind vital uneori deoarece nu intodeauna ai lor se comporta asa cum ai dorii, pentru ca aceasta facilitate sa fie usor de aplicat ai optiunea de a puna pauza oricand folosint space, iar functia de pauza este mai sepciala, aceasta punand pauza doar la actiune, tu putend in acest timp sa analizezi situatia, si asigna taskuri care vor fi imediat executate dupa incetarea pauzei.
Actiunea este frumos realizata, este chiar te prinde, timpul trece jucand foarte repede, precizez ca inca nu am terminat jocul, dar sper sa o fac curand pentru a putea veni cu completari.

O zi cat mai frumoasa sa aveti si spor la jucat

System req :
Intel Processor - Core 2 Duo E6600 2.4GHz
AMD Processor - Athlon II X2 240
Nvidia Graphics Card - GeForce 8800 GTS 512MB
ATI Graphics Card - Radeon HD 3850
RAM (Memory) - 4 GB
Hard Disk Space - 20 GB
Direct X - 9

Your's House-Max
House-Max
Site Admin

Re: Dragon Age 1

Postby Silvery-Corgan » Tue May 31, 2011 11:07 am

Frumos joc. Poate voi avea si eu timp sa-l termin. Urmasul modern al seriei Baldur's Gate.
Silvery-Corgan

Re: Dragon Age 1

Postby House-Max » Thu Jul 05, 2012 2:48 pm

am terminat jocul intretimp... si povestea ma fascinat.. nu vreau sa dau pra multe detalii, merita s ail jucati si voi. oricum este destul de interesanta ideea de poveste.. care se modifica in functie de fiecare. Cert este ca eu vreau sa il mai termin de cateva ori...:P mia placut foarte mult.

sper sa revin curand si cu un review la dragon age 2 pe care l-am terminat de ceva vreme.
House-Max
Site Admin

Return to Review's