The Witcher 2

Here u can read about the latest games launched!!

The Witcher 2

Postby House-Max » Thu Jul 05, 2012 6:52 pm

Salutare tuturor

am revenit dupa o alta lunga pauza cu un now review...
este vorba despre marele RPG "The Witcher 2"
desi nu sunt un mare fac al jocurilor rpd, acesta la fel ca si dragon age 1 a reusit sa ma tina in fatza pcurlui pana cand l-am terminat... avand totusi o istorie placuta cu prima varianta a jocului acesta a trezit in multi un nivel foarte ridicat al asteptarilor... culmea este ca nu a dezamagit... cel putin nu pe mine...comparativ cu prima parte pe care am incercato de 3 ori sa o termin si nu am reusit din diverse motive pe aceasta am reusit.
Nu este un joc foarte lung dar nici chiar scurt, poveste este departe de a fi liniara, ea putand lua multe intorsaturi in functie de deciziile tele din joc.
Iti poti face aliati sau dusmani.
Dealungul povestii tu fiind in rolul lui gerald, incerci sa iti recapeti memoria, si sa intelegi sensul unui vis.
nu voi da mai multe detalii pentru ca merita sa il jucati voi si sa va creati propria poveste.
Pot spune ca jocul contine povesti de dragoste scene fierbinti in plus fatza de actiunea clasica, lucru care face povestea sa fie ceva mai reala si mai interesanta.

Grafica este cea mai buna grafica pe care eu am vazuto pana acum, fiind si singurul joc care la detalii maxime a avut un framerate atat de mic incat nu am putut s ajoc 5-10fps
eu am avut la dispozitie un sistem middle :

phenome II x4 810
2.6ghz
4gb ddr3 @1600
si o placa video de la ati = ati radeon HD 5850 @1gb
pentru a obtine un nivel grafic bun si un numar ok de fps am renuntat la cateva filtre.

sunetul este destul de reusit, atmosfera in orase fiind una foarte buna, dar cea prin paduri ne fiind atat de reusita.
gameplay-ul este in schimb slabut, si plictisitor, uneori chiar foarte plictisitor si repetitiv, dar over all este acceptabil.

In final pot spune ca este un joc care merita jucat, daca nu neaparat terminat:D desi povestea este foarte incitanta si interesanta.
House-Max
Site Admin

Return to Review's